Op zaterdag 31 oktober 2026 vindt in Rabo Theater de Meenthe de 11e editie van het Fest der Blasmusik plaats.
Het avondprogramma start om 19.30 uur in de Evenementenhal met een optreden van “Brothers in Brass”. Deze jonge en talentvolle kapel brengt Böhmische blaasmuziek op een eigentijdse en verrassende manier.
Om 20.45 uur beleeft het publiek het allereerste optreden van het gloednieuwe Egerländer-orkest “Das Egerländer Kollektiv”. De formatie maakt in Steenwijk haar officiële debuut onder leiding van Jeroen Schippers, project-officier bij de Marinierskapel der Koninklijke Marine en voormalig solo-trompettist bij dit prestigieuze orkest. Daarnaast is hij trompetdocent aan het Codarts Conservatorium in Rotterdam. Binnen de Nederlandse blaasmuziek is Schippers een bekende naam. Hij groeide muzikaal op bij de Glanerbrugger Muzikanten o.l.v. Geert Sprick én bij Herman Engelbertinck und seine Egerländer Musikanten.
Als initiatiefnemer van dit project bracht Jeroen Schippers een selectie van de Nederlandse top in de blaasmuziek samen, met musici van onder meer de Marinierskapel der Koninklijke Marine, Het Concertgebouworkest, de Regimentsfanfare ‘Garde Grenadiers en Jagers’, Fanfare ‘Korps Nationale Reserve’, de Koninklijke Militaire Kapel ‘Johan Willem Friso’ en het Orkest Koninklijke Marechaussee. Samen brengen zij een energiek Böhmisch programma met bekende klassiekers, verrassende parels en eigentijdse composities.
Combiticket met het dagprogramma kost € 35,-.
Het is mogelijk om een warm- en koudbuffet bij te boeken voor € 18,50
Nieuwsbrief
Theaterdiner reserveren
Podiumcadeaukaart